Celostátní žebříček hráčů pool-billiardu ČR

Vítejte na stránkách Celostátního žebříčku hráčů pool-billiardu České republiky. Tento žebříček je provozován firmou Taga.cz ve spolupráci s ČMBS a je jeho oficiálním žebříčkem kulečníkových hráčů České republiky.


Informace k Žebříčku kulečníkových hráčů ČR

Žebříček kulečníkových hráčů České republiky je zpět. Opět se mohou hráči kulečníku na všech úrovních srovnat se svými konkurenty v nepřímém souboji svých výsledků. Ať už se jedná o hráče na nejvyšší úrovni Extraligy či Oblastní ligy, nebo kulečníkové hráče hrající místní turnaje, které nejsou oficiální soutěží ČMBS.

Systém žebříčku

Žebříček je tvořen výsledky jednotlivých hráčů ze všech oficiálních (ČMBS) soutěží i z turnajů pořádaných místními kluby a spolky. Do žebříčku se mohou přihlásit organizátoři turnajů na jakékoliv úrovni výkonnosti hráčů. Příklad oficiálních soutěží a turnajů zapsaných do žebříčku hráčů: Extraliga, Oblastní ligy, Liga žen, MR Seniorů, MR Juniorů a kadetů, Nedělní open turnaje v Řipské, Čtvrteční open turnaje v Brně atd. .

Žebříček obsahuje všechny výsledky zadané organizátory jednotlivých turnajů. Hráči a hráčky v žebříčku jsou seřazeni dle počtu bodů získaných v turnajích a to vždy součet 25 nejlepších výsledků hráče za uplynulý rok (ne sezonu) – tzv. „klouzavý žebříček“.

Body jsou přiřazené dle umístění hráče v daném turnaji. Tento turnaj je ohodnocen koeficientem turnaje, který je vypočítán dle těchto kritérií: Ratingy hráčů účastnících se turnaje, počet hráčů na turnaji, počet vítězných bodů (do kolika se hraje), dle disciplíny a systému turnaje (skupiny, pavouk, skupiny a pavou apod.).

Určení Ratingů hráčů.

Ratingy jsou přidělovány hráčům dle jejich výkonnosti v Oficiálních soutěžích ČMBS, vždy po ukončení sezóny - následujícím systémem:
Koeficient – „Rating“ hráče:
1 - Hráč nehrající soutěže ČMBS v uplynulé ani současné sezóně.
2 - Hráč hrající oblastní ligu (a žádnou jinou ligu vyššího stupně) v uplynulé sezóně a po baráži a hráč hrající oblastní ligu (a žádnou jinou ligu vyššího stupně) po zahájení nové sezóny. Dále pak ženy hrající Ženskou ligu a nehrající jiné další ligy vyššího stupně a účastníci seniorského MR nehrající jiné další ligy vyššího stupně. Stejně tak Junioři a Kadeti hrající MR v těchto kategoriích nehrající jiné další ligy vyššího stupně. Pro takové Ženy, Seniory, Juniory a Kadety platí na následující sezónu koeficient „Rating“ z minulé sezóny, pokud nehrají jinou vyšší ligu.
3 - Hráč hrající baráž o Extraligu, který se nedostal do Extraligy pro následující sezónu a nehraje Extraligu ani v jedné disciplíně.
4 - Hráč hrající Extraligu (počítáno od konce baráže – postupivší hráč z baráže do extraligy, i když se do následující sezóny extraligy nepřihlásil a hráč který se po zahájení sezóny Extraligy stal jejím účastníkem jako „náhradník“ do nové sezóny Extraligy).
5 - Hráč který hrál v uplynulé sezóně finálový turnaj MR v kategorii Open (8-ball, 9-ball, 10-ball, 14.1-ball).

Ratingy se přiřazují hráčům po odehrání Baráží minulé sezóny a to k datu 15.6. každého roku. Ratingy budou dále aktualizovány po zahájení sezóny - v září.

Do žebříčku se nezapočítávají následující ligové soutěže ČMBS: Liga dvojic, MR dvojic, Liga smíšených dvojic, MR smíšených dvojic, Extraliga + 1. Liga + 2. Liga týmů, MR týmů a všechny Baráže týmů.

Pokud někdo z hráčů, či návštěvníků žebříčku hráčů narazí na jakoukoliv nesrovnalost v příslušnosti hráče ke klubu, nebo se vyskytne zdvojený zápis jednoho hráče, nebo naleznete jiné chyby, či máte připomínky nebo zlepšovací návrh, neváhejte nás kontaktovat e-mailem na: info@taga.cz, nebo telefonicky viz: kontakt.

Žebříček spravuje Ing. Michal Sjatkovský - Taga.cz, softwarové rešení dodala firma ABeCe s.r.o..

Vaše IP adresa je: 44.211.117.197
Copyright © 2024 TAGA.CZ. Powered by Zen Cart